Dik İşlem Merkezi Hakkında

Dik İşlem Merkezi Hakkında

Gravür freze makinesi, Gravür makinesi ve CNC İşleme Merkezi Arasındaki Farklar Nelerdir?

CNC işleme merkezi, oyma freze makinesi ve oyma makinesi arasındaki fark nedir? Bu cümleyi sektöre yeni katılan bir çok arkadaşın soracağına inanıyorum. Makinaları nasıl ayırt edeceklerini bilmiyorlar ise bu makale tam da onlara göre. Gravür freze makinesi: Adından da anlaşılacağı gibi, oyabilir ve frezeleyebilir. Oyma makinesinin temelinde, iş milinin ve servo motorun gücüyle birlikte iş milinin yüksek hızını korumasıyla makine gövdesi kuvvete dayanabilir. Gravür freze makinesine yüksek hızlı makine de denir. Daha güçlü kesme kabiliyetine ve çok yüksek işleme hassasiyetine sahiptir. Sertliği HRC60’ın üzerinde olan malzemeleri de doğrudan işleyebilir. Hassas kalıpların kaba ve ince işlenmesi ve alüminyum ürünlerin toplu işlenmesi için yaygın olarak kullanılır. Jig işleme, saat endüstrisi gibi yerlerde kullanılır. Maliyetsel performansı, hızlı işleme hızı gibi avantajlarıyla, takım tezgahı işleme endüstrisinde giderek daha önemli hale gelmiştir.

CNC işleme merkezi: İşleme merkezinde işlenen parçaların özellikleri şunlardır: işlenmiş parçalar bir kez kenetlendikten sonra, CNC sistemi, farklı prosedürlere göre takımları otomatik olarak seçmek ve değiştirmek için takım tezgahını kontrol edebilir; iş parçasına ve diğer yardımcı fonksiyonlara göre iş mili hızını, besleme hızını ve aletin hareket yolunu otomatik olarak değiştirir. İş parçasının her bir işleme yüzeyinde delme, havşa açma, raybalama, delik delme, kılavuz çekme ve frezeleme gibi çoklu işlemlerini sürekli ve otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlar.

İşleme merkezi, çeşitli işlemleri yoğun ve otomatik olarak tamamlayabildiğinden, insansal operasyon hatalarını önler, iş parçası bağlama, ölçüm ve takım tezgahı ayar süresini ve iş parçası devir, taşıma ve depolama süresini azaltır, işleme verimliliğini ve işleme doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Bu sayede de ekonomik olarak da fayda sağlar. İşleme merkezi, iş milinin boşluktaki konumuna göre dikey işleme merkezi ve yatay işleme merkezi olarak ikiye ayrılır.

Eğer sizde bu işlemleri yaptırmak istiyorsanız whatsapp:+905330480458

Comments are closed.