Cnc Cam Kesim masası

Cnc Cam Kesim Masası

CNC cam kesiciler, birçok endüstride otomatik cam kesimi için kullanılan çok basit cam kesme makineleridir. CNC basitçe bilgisayar sayısal kontrolü anlamına gelir; bu, bu makinenin genel kontrolünün çok sayıda sayısal ve bilgisayar programlamasına dayandığı anlamına gelir. Bu programlar nedeniyle, birçok endüstri bu makinelerin kullanımını benimsemiştir. Çok önemlidirler ve cam ayırma tablası ve yükleme makinesi kombinasyonu ile çok iyi çalışırlar. CNC cam kesicinin yüksek hassasiyet ve doğruluk sağladığı bilinmektedir. Birçok cam endüstrisinde bu cam kesici en çok tercih edilenlerden biridir.

Bu yazımızda CNC cam kesicinin ne olduğunu, ne için kullanıldığını, artılarını ve eksilerini ve neden tercih edildiğini ele alacağız.

CNC CAM KESİCİ NEDİR VE NE İÇİN KULLANILIR?

CNC cam kesici, sırasıyla 3 mm ile 19 mm arasında değişen kalınlığa sahip otomatik bir cam kesicidir. Makine, çalışmayı ve kontrolü sağlayan özel bir yazılım tarafından kontrol edilir. Endüstride kullanıldığında çok etkili olduğu kadar çok güç verimli olduğu bilinmektedir. CNC cam kesicide makineye entegre edilmiş yükleyiciler bulunmaktadır. Bu yükleyiciler, cam levhaların kesme makinesine yerleştirilmesi için kullanılır. Makina üzerinde bu yükleyiciler kesim işlemini kolaylaştıracak şekilde dikey olarak yerleştirilmiştir. Çoğu insan bu makineyi kullanmayı sever, çünkü manuel makineyle karşılaştırıldığında, çok sayıda el yerine programı kontrol eden kişi tarafından çalıştırılır. Bu, işçilik maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Birçok insanın ve endüstrinin bu ekipmanı kullanmayı sevmesinin bir başka ana nedeni, kesme kafasının kolayca ayarlanabilmesidir. Bu yeteneğe sahip olmak, makinenin genel kurulumu çok kolay olacaktır. Makinenin yapılış şekli nedeniyle bu makinenin bakımı da kolay olacaktır.

CNC cam kesme makinesinde, gerekli parçaları kesmek için bir program yazmak için yazılımdan sorumlu personelin girdisi yeterlidir.

Çok kolay ve basittir.

İyi bir CNC cam kesici, zamanla size en iyi sonuçları vermek için çok iyi çalışır. Ancak, düzenli bakım gereklidir.

Üretim hızını artırır.

Manuel cam kesici ile karşılaştırıldığında, CNC cam kesici işini daha hızlı yapar ve çok zamanındadır. Cam kesme makinasına tüm parametreler girildikten sonra işini esnek bir şekilde yapar.

Daha güvenli.

İyi bir CNC cam kesici, güvenlidir ve endüstriyel tehlikelere ve kazalara daha az eğilimlidir.

Comments are closed.