Cam yıkama makinelerinde görülen yaygın sorunlar

Cam yıkama makinelerinde görülen yaygın sorunlar

Cam yıkama makinelerinde camdaki oluşan izler gibi bazı yaygın sorunlarla karşılaşabilirsiniz, işaretlerin yerini kontrol edebilir ve nedenlerini görebilirsiniz, aşağıda incelemeniz gereken bazı noktalar vardır:

Çizikler, silindirlerdeki veya fırçalardaki cam talaşlarından veya sarkık püskürtme borularından kaynaklanabilir. Çizikler, dikiş masaları gibi yıkayıcıdan önceki işlemlerden de kaynaklanabilir. Hava bıçaklarının yüksekliğinin yanlış ayarlanması da bir sebep olabilir.

Lekeler parmak izlerinden, camda bırakılan yapışkanlardan veya özellikle kurutma veya boşaltma bölgesindeki silindirlerde bulunan silindirlerdeki kirli izlerden olabilir.

Çizgiler genellikle kurutma bölgesinde cam üzerinde kurutulan kirli sudan kaynaklanır.

Camdaki kusurlar genellikle kalıcıdır ve bir yıkayıcıdaki fırçalarla giderilemez.

Lekelere genellikle nakliye veya depolama sırasında cam üzerinde oluşan yoğuşma neden olur. Çoğu durumda, bu lekeler camın yüzeyini kalıcı olarak değiştirmiştir ve fırçalar ve/veya kimyasallar ile çıkarılamaz.

Rastgele işaretler, cam kusurları, kurutma bölümünde veya boşaltma konveyöründe camın üzerine düşen kalıntılar veya durulama bölümünde camın üzerine düşen yosun damlacıkları olabilir.

Tekrarlayan işaretlere genellikle kurutma veya boşaltma bölümündeki bir silindir üzerindeki kir veya yağlı iz neden olur. İşaretler arasındaki mesafe genellikle bir silindirin bir dönüşüne karşılık gelir. İşaretler genellikle paralel bir çizgidedir.

Cam üzerindeki bir işareti incelerken, taşıma yönü ile ilgili olduğu için işaretin hangi yüzeyde olduğunu ve işaretin yönünü belirlemek önemlidir. Bu bilgiyi bilmek, işaretin kaynağını bulmak için yıkayıcının neresine bakmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Hatırlanması gereken son bir şey…. Bir işareti tırnağınızla kazıyarak veya bir bezle kuvvetlice ovalayarak çıkarmanız gerekiyorsa, Cam Yıkayıcı fırçalarının onu çıkarması pek olası değildir. Bu aynı zamanda çıkartma yapıştırıcısı için de geçerlidir.

Comments are closed.