Cam vakum makinaları

Cam Vakum Makinaları

Cam kaldırma makineleri, bir tür vakumlu kaldırma aletidir. Vakumlu kaldırma ekipmanları, genellikle düz veya pürüzsüz bir yüzeye sahip malzemelerin kaldırılması ve taşınması için birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Spesifik olarak, örneğin metal veya cam plakalar, betondan yapılmış levhalar, borular, alçı levhalar, plastik örtüler, beton paketler, demleme fıçıları ve tenekeleri vb. gibi malzemeler kolayca kaldırılabilir ve vakumlu kaldırma malzemeleri kullanılarak halledilebilir. . Vakumlu kaldırma ekipmanı, emme özelliklerini elde etmeye yardımcı olan pedler kullanır.

Vakumlu kaldırma araçlarının iki temel şekli

İki temel tip vakumlu kaldırma ekipmanı şunları içerir;

Vakumlu kaldırma boruları (VLT) – bu, farklı türden yükleri hem tutmak hem de kaldırmak için kullanılan vantuzlarla bir vakum borusunu kaynaştıran bir kaldırma çerçevesi veya makinedir.

Vakumlu kaldırma ataşmanları (VLA) – bu, vantuzlardan oluşan ayrılabilir bir kaldırma ataşmanıdır. Vantuzlar, örneğin bir vince veya basınçla çalışan ekskavatör koluna veya forklifte bağlantı gibi serbest bir kaldırma makinesine sabitlenir. Ataşman, tüm birlikteliği kaldırmak için kullanılan cihaz iken yükü kavramak için kullanılır.

VLT ve VLA arasındaki fark, VLT’nin kavrama ve kaldırma için kullanılması, ikincisi ise yükü tutmak için kullanılan bir ek olarak çalışmasıdır.

Cam Vakumlu Kaldırıcılar nasıl çalışır?

Vakumun yoğunluğu, rolü yükü tutmak olan benzersiz şekilde yapılandırılmış vakum pedleri kullanılarak ortaya çıkar. Vakum pedleri, kaldırma işlemine uyacak şekilde ayrı ayrı veya çift veya daha fazla kullanılabilir. Ayrıca Vakum Kirişleri adı verilen olağanüstü kaldırma hatları veya çerçeveleri ile birleştirilebilirler. Kirişler, üstten kaldırma tertibatlarına, asansörlere, forkliftlere asılır veya transfer için özel amaçlı makineler olarak işlev gören vakumlarla entegre edilir.

Cam kaldırma elektrikli süpürgelerini güvenle kullanmak için yönergeler

Bu makineler oldukça tehlikelidir. Bu nedenle, bunları kullanırken sizi güvende tutacak birkaç yönerge aşağıda verilmiştir;

Kaldırıcıyı, düzgün bir şekilde kontrol edilene kadar asla çalıştırmayın.
Herhangi bir anormal aktivite veya güvenlik endişesini sertifikalı bir kişiye bildirin ve sağlık garanti edilene kadar vakumlu kaldırma cihazının kullanımını askıya alın.
Onarılana ve tekrar kullanım için güvenli olduğu beyan edilene kadar “Hatalı” etiketli vakumlu kaldırma aletini kullanmamaya çalışın.
Limit veya sağlık işaretleri yoksa kaldırıcıyı kullanmamaya çalışın.
Kaldırıcının ve yükün ağırlığını da kaldırabileceklerinden emin olmak için vinç, zincir ve kapan gibi destekleyici yapının ve yük taşıma eklerinin değerlendirildiğinden emin olun.
Çerçevenin net limitini hesaplarken kaldırıcının ağırlığını vinçten çıkardığınızdan emin olun.
Kaldırıcınızı tutmak için vincinizin kancasında bir koruma kilidi kullanın.

Çözüm

Yükler için vakumlu kaldırıcılar kullanırken, yüklerin gözeneksiz veya hafif gözenekli olduğundan emin olun. Düzgün yükler de işe yarar, ancak bunun dışındaki her şey tehlikeli olur. Ayrıca, gözeneklilik derecesinin, cihazın her türlü hava kaçağını telafi etme yeteneğini etkilediğine dikkat edin.

Comments are closed.