Cam Kenar İşleme (Rodaj) Makinalarının Önemi

Cam Kenar İşleme (Rodaj) Makinalarının Önemi

Bir parça ham cam kesildikten sonra, kesilmiş camın kenarlarının kesilmesinin önemi fazla vurgulanamaz. Cam malzemeye kenar yapmak, kişilerin malzemenin pürüzlülüğünden doğabilecek keskin bir kesim yapmasını engelleyecektir. Tüm kesme işlemi sırasında ve sonrasında cam malzemelerin kenarları genellikle çok pürüzlü ve keskindir. Uygun kenar düzeltme işlemlerinden geçirilmeden müşterilere verilirse birçok kazaya neden olabilir. İşte burada cam kenar malzemeleri devreye giriyor. Cam kesme makinesinin cam malzemeyi kesmesi bittiğinde, bitmiş malzeme daha sonra yüzeyi pürüzsüzleştirmek ve ona ince bir yüzey kazandırmak için cam kenar makinesine gönderilir. Bitmiş cam malzeme, pazara satış için gönderilen şeydir.

Endüstride, cam kenar makineleri çok önemlidir çünkü malzemelerin genel estetiğini geliştirmeye yardımcı olurlar. Bu cam kenar kesme ekipmanı dahil edilmeden tüm cam kesme ve bitirme işlemi tamamlanmayacaktır.

Cam Kenar İşleme Nasıl Yapılır?
Cam Kenar İşleme, özellikle cam kesme sektörlerinde oldukça kullanışlı olan cam kenar kesme makinaları kullanılarak yapılmaktadır.

Comments are closed.